Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce yapılan kaza analizleri sonucunda motosiklet kazalarının Acıpayam, Çameli ve Serinhisar ilçelerinde yoğunlaştığı tespit edildi. Son beş yıl içerisinde meydana gelen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarına bu ilçede toplamda bin 24 motosiklet karıştığı tespit edildi. Bu kazalarda 24 motosiklet sürücüsü hayatını kaybederken bu kişilerinden 13’ünün Acıpayam’da yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Analiz sonuçlarını değerlendiren Denizli İl Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü, motosiklet kullanıcılarına yönelik eğitim semineri planlaması yaptı. 20 hafta ve 20 ders olarak planlanan proje, Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Şube Müdürlüğü ile ortak yürütülüyor. Meydana gelen motosiklet kazalarına karışan sürücülerin önemli bir kısmının 16-20 yaş aralığında olması nedeniyle lise öğrencileri ana hedef kitle olarak belirlendi. Önümüzdeki hafta başlayacak olan seminerlerde, güvenli yol sürüş kontrol sistemi platformu eğitim üyeleri eğitim verecek.

Acıpayam, Çameli ve Serinhisar bölgesinde yaklaşık 10 bin motosiklet bulunmakta olup, 2 bin sürücüye ulaşılması hedefleniyor. Proje ile birlikte; kask takma oranının artırılması, motosikletlerin trafikte görünürlüğünün sağlanması, güvenli sürüş bilinci kazandırılması amaçlanmış, kazaların azaltılması ve kazalardaki ölüm-yaralanma oranlarının düşürülmesi hedefleniyor.

Denizli-Denizli’nin Haberleri-Denizli Haber-Haber Denizli-Denizli’de