Connect with us

Genel

1500 Yerel Gazete Vatandaşlara Ulaştırıldı

Yayın

tarih

merkezefendi


Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin ortak çalışması ile 1500 yerel gazete Merkezefendi İlçesindeki okurları ile buluştu.

Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti tarafından hayata geçirilen ‘Yerel Basına Can Suyu’ projesi kapsamında 5 yerel gazeteden nöbetçi olan 3 yayın kuruluşuna ait 1500 adet gazete okurları ile buluştu.

Korona virüsü nedeni ile ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle yerel gazeteler zor günler geçiriyor.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay’ın önerisi üzerine bu zor günlerde yerel basına destek olan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan 1500 adet yerel gazete satın alarak ilçede ücretsiz dağıtılmasına destek verdi. Belediyelerin gazete dağıtmasını engelleyen genelge nedeniyle sertifikalı gazete dağıtım şirketi tarafından dağıtılan gazeteler vatandaşlara ulaştı.

Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Ayhan Çimendağ’ın koordinasyonu ile günün ilk saatlerinden itibaren ilçenin farklı mahallelerindeki hanelere ulaştırılan gazetelerin dağıtımından vatandaşlar da memnun olduklarını dile getirdiler.

DGC Başkanı Muhammet Karaçay “Korona virüsü nedeniyle evde kal çağrılarının yapıldığı kritik süreçler yaşıyoruz. Bu süreçte vatandaşlara kentimizin çok sesliliğini temsil eden yayınları ulaştırmak, mesleğimiz ve basılı yayınların yaşaması için önemliydi. Konuyu ilettiğimiz Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan bizleri katkı vermekten memnun olacağını iletti. Bugün yayını olan Deha20, Yeni Olay ve Horoz gazetelerinden 500’er adet satın aldı. Dağıtımı da belediye ekipleri yapacaktı ancak, yayınlanan İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi nedeniyle bu mümkün olmadı. Gazeteler DGC koordinatörlüğünde özel bir şirket tarafından 1500 farklı adrese ulaştırıldı. Yerel basının bu zor süreçten en az hasarla çıkması için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz. Her türlü riske rağmen yayınlarına devam eden gazetelerin okura ulaşmasında emeği geçen başta Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise “Korona virüsü nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Denizlimizde ve ilçemizde de zor bir süreç yaşanıyor. Merkezefendili vatandaşların mağduriyet yaşamaması için var gücümüz ile çalışıyoruz. Ekiplerimiz 24 saat esası ile vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için çalışıyor. Sokağa çıkma yasağı sürecinde de hem vatandaşlarımızın habere ulaşması, hem de yerel basına destek olunması için bu projeye destek olmamız istendiğinde memnuniyet ile kabul ettik. Merkezefendi Belediyesi olarak, gece gündüz demeden çalışan basın emekçilerine elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Gazeteleri kendi ekiplerimiz ile birlikte dağıtmak isterdik ama maalesef genelge nedeniyle bu mümkün olmadı. Ancak asıl önemli olan basılan her harfinde emek ve alınteri olan gazetelerin vatandaşa ulaşmasıdır” dedi. Başkan Doğan, belediye ekiplerinin ekmek ve diğer temel ihtiyaçların dağıtımı için saha görevlerine devam ettiğini belirterek sözlerine son verdi.

Continue Reading
Yorum için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.