Connect with us

Büyükşehir

5 yıl sonra eve dönüş

Yayın

tarih

Bundan tam 5 yıl önce 1 ayağı kangren olmuş vaziyette bulunan ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen Lady adlı köpek, o dönemde ameliyat edilmiş, ayağının biri alınmıştı. Hayatına 3 ayağıyla devam eden Lady ameliyatın ardından sahiplendirilmiş ve eve çıkmıştı. Yaklaşık 5 yıl evde yaşayan ve 3 bacağı olan sevimli dost, yetkililerin talebiyle tekrar ilk yuvası olan rehabilitasyon merkezine döndü…

Tam 5 yıl önce İzmir otobanında bir vatandaş tarafından bulunarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi’ne dişi bir köpek getirildi.1 ayağı ezilmiş olan köpeğin bacağının kangren olduğunu farkına varan merkezin veterineri Hasan Kılıç, Lady ismini verdiği köpeği ameliyata alarak 1 bacağını aldı. Lady’i ölümden kurtardı. 2 ay süren rehabilitasyon ve fizik tedavinin ardından Lady, normal yaşama dönerek sahiplendirildi.

Yetkililer, onu rehabilitasyon merkezinde görmek istedi

Rehabilitasyon merkezi aradan 5 yıl geçtikten sonra Lady’i tekrar merkeze alma kararı aldı. Lady’nin sahibiyle de uzlaşan yetkililer, lady’i tam 5 yıl sonra tekrar yuvasına getirdi.  Engelli padoğuna getirilen Lady, şimdi kendisi gibi engelli olan diğer arkadaşlarıyla mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamına devam ediyor.

Lady’i 5 yıl önce bir vatandaşın getirdiğini söyleyen Veteriner Hekim Hasan Kılıç, “5 yıl önce İzmir otobanında bir vatandaşımız tarafından bulunup Denizli Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları kliniğimize getirilen Lady yaklaşık 2 aylık bir köpekti ve ön sol kolu kangrenleşmişti. Biz yaptığımız tetkikler sonucunda ameliyata aldık.Maalesef ön sol kolu ampute etmek zorunda almak zorunda kaldık.  Ön sol kolu aldıktan sonra yaklaşık 2 aylık bir ay rehabilitasyon çalışmamız oldu. Bu rehabiltasyon çalışmasını yaptıktan sonra duyarlı vatandaşlarımız tarafından Lady sahiplenildi. Yaklaşık bir 4 yıl Lady evde bakıldı. Lady’i biz sokak hayvanları Rehabilitasyon merkezimizde engelli padoğunda görmek istedik. Açıkçası onun gibi engelli arkadaşları vardı ve şu anda güzel hayatı var ve Lady şu anda 5 yaşında. Bizim gözlemimiz ve kontrol altında hayatına devam ediyor” dedi.

Haber: Murat DEMİRBİLEK