Connect with us

Manşetler

BAŞKAN ZOLAN’DAN 18 MART MESAJI

Yayın

tarih

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Düşmanca tavır ve tutumlarıyla bu ülkenin evlatlarını yıldıracağını sananların yine aynı gaflete düştüğünü vurgulayan Başkan Zolan, “Bu millet 102 yıl önce nasıl tek yumruk olduysa bugün de aynı asil duruşunu sergilemektedir” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Dünyanın en şanlı zaferlerinden biri olan Çanakkale Savaşı, en yüce destanların yazıldığı muharebe meydanı olarak tarih kitaplarındaki yerini almış, tüm yoksunluklara rağmen Türk milletinin neler yapabileceğini tüm dünyaya ispatlamıştır. Bugün dahi dillerden düşmeyen bu zafer, tarihimizin en zor günlerinde birlik ve beraberlik içinde vatanını korumaya çalışan milletimizin gösterdiği eşsiz bir mücadele olmuştur” dedi.

Türk milletinin bu vatan için canını veren aziz şehitlerini asla unutmayacağını vurgulayan Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Şehitlerimizin kanıyla sulanan topraklarımızı çok uluslu bir gücün işgalinden 102 yıl önce kurtaran milletimiz 15 Temmuz’da da aynı birlik ve beraberlik içinde bu kutsal vatana ihanet eden FETÖcü maşalara karşı kurtuluş mücadelesi vermiştir. Bütün zorluklara rağmen içindeki vatan sevgisi ve bağımsızlık ateşi ile var olma savaşı veren milletimiz dün olduğu gibi bugün de üstüne düşen vazifeyi yerine getirmiştir.”

Güçlenen Türkiye’ye karşı artan kin ve nefretin Hollanda ve Almanya’da aleni olarak kendini gösterdiğine dikkati çeken Başkan Zolan, “Düşmanca tavır ve tutumlarıyla bu ülkenin evlatlarını yıldıracağını sananlar yine aynı gaflete düşmüştür. Bu millet 102 yıl önce nasıl tek yumruk olduysa bugün de aynı asil duruşunu sergilemektedir” dedi.

Başkan Zolan, sözlerine şöyle son verdi: “Bu duygu ve düşünce ile başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”