Connect with us

Büyükşehir

“FETULLAH GÜLEN CIA AJANIDIR”

Yayın

tarih

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden FETÖ/PDY’nin işadamları davasında bugün 4. Celse görüldü. İşadamları davası kapsamında yargılanan bir turizm şirketinin sahibi Mehmet Sağlam savunmasını yaptı. İddianamede kendine yönetilen suçlamaları tek tek yanıtlayan Sağlam savunmasına, “Bylock kayıtlarında yokum. Aramalarda üzerime dolarda çıkmadı. Ben dünya çapında ticaret yapan 5 adet online sitenin de sahibiyim. Çeşitli bankalarda bu nedenle hesaplarım var. Bank Asya’da direk hesabım yok. Ama bu siteler nedeniyle post hesabım bulunmakta. Ben çocuklarımın ve işçilerimin hakkını birilerinin talimatıyla bir yerlere verecek kadar onursuz biri değilim. Fetullah Gülen CIA ajanıdır. Devlet büyüklerimde öyle söylemektedir” dedi.

Sağlam, evinde yapılan aramalarda Fetullah Gülen’e ait cd’nin bulunduğu sorusuna da,” Benim servis arabamda bulunan eşyalar iş yerimde tutulur. Sahibi istediğinde de verilir. Araçlarımdan biri o gün tamire gitti. Arabada unutulan eşyalar o gün evime getirildi. Bu cd bana ait değil. Unutulan eşyaların arasında evime gelmiştir” dedi. İddianamede kapatılan Servergazi okullarına servis çekildiği konusunun işlendiğini de söyleyen Sağlam, “Ben tutuklandığım güne kadar bazı resmi kurumlara da servis çektim. Bu okula servis çekiyorum ama servis parasını velilerden alıyorum. Okuldan almıyorum. Bu suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.   DİAD üyeliği için hiçbir başvuru yapmadığını da kaydeden Sağlam, “Beni oraya nakliyeci olarak yazmışlar. Benim derneğe ne kadar uzak olduğum buradan belli. Ben kesinlikle bu derneğe aidat ödemedim. Maddi katkımda olmadı. Hazirun cetvelleri incelendiğinde toplantılarına gitmediğim bile görülebilir” diye konuştu.

“Gaziyim”

Kendisinin asker iken terörle mücadele ettiğini de söyleyen Sağlam, “Ben terörle mücadele etmiş bir gaziyim. Nasıl olurda bir örgüte üye olabilirim. Benim bildiğim bir cemaat var oda cami cemaati. Cumaları bile nadiren giderim”diye konuştu. Sağlam tahliyesini talep etti.

“Tin Aygören gibi isimlerde bu derneğe üyedir”

Diğer taraftan sanık avukatı Ali Koyuncu ise,” DİAD, 1530 üyesi olan bir dernektir. Bu üyeler arasında AK Parti Milletvekili Şahin Tin, esk belediye Başkanı Ali Aygören gibi isimlerde yer almaktadır. Bu dernekte her siyasi görüşten kişi üye olmaktadır. Dolayısıyla bu derneğe FETÖ’nün sivil ayağı demek doğru değildir” diyerek sanığın tahliyesini istedi.

Continue Reading
Yorum için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.