Connect with us

Büyükşehir

Güngör,“Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun”

Yayın

tarih

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Cumhuriyetimizin 94. Yılını yayımladığı mesajla kutlayan Güngör, “Türk Milleti; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimize göz dikenlere 15 Temmuz’da olduğu gibi, bundan sonra da gereken dersi verecektir.” dedi.
AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör yayımladığı kutlama mesajında şunları söyledi: “Tarihi her daim zaferlerle dolu olan aziz milletimizin istiklal mücadelesinin bir armağanı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Milletimizin büyük bir fedakarlık ve özveri ile verdiği mücadele sonunda egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise bu vatanı emanet ederken; “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek bu emanete sahip çıkacak olanın özellikle gençlerimiz olduğunu vurgulamıştır.
Bizlerin en önemli sorumluluğu da büyük fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetimizi koruyarak gelecek nesillere aynı bağlılıkla aktarmaktır.
Tarihine ve değerlerine bağlı, çevresindeki gelişmelere duyarlı olan milletimizin ve özellikle gençlerimizin bu eşsiz mirası en iyi şekilde muhafaza edeceğine olan inancım sonsuzdur. Büyük mücadelelerle kazanılmış Cumhuriyetin gurur ve onur gününün büyük bir coşku ile kutlanmasını temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin yegane kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

 

 

 

 

Continue Reading
Yorum için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.