Connect with us

Genel

PAÜ’de Erken Çocukluk Atölyesi Kuruldu

Yayın

tarih

merkezefendi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi bünyesinde “Erken Çocukluk Atölyesi” kuruldu. 

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı fakülte giriş katında açılan atölyeyi ziyaret etti. Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asiye İvrendi ve bölüm öğretim elemanları ziyarette hazır bulundu.

Atölyenin amacı ile ilgili bilgi veren Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asiye İvrendi, “Atölyemizde çocuk gelişimine yönelik çağdaş uygulamaları destekleyecek çalışmalar yapacağız. Bölüm öğretim elemanları, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin uygulamalı derslerini ve seminerlerini bu atölyede verebilecek. Ayrıca, okul öncesi çocuklar ile ebeveynleri, okul öncesi öğretmenler ve okul idarecileri de atölyemizden yararlanabilecek” dedi. 

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, böyle bir atölyenin okul öncesi çocuklarının gelişime büyük katkı sağlayacağını belirterek, emeği geçen öğretim elemanlarına teşekkür etti. 

Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asiye İvrendi, katkılarından dolayı Dekan Prof. Dr. Bilge Can’a teşekkür ederek, çiçek takdim etti. Öte yandan, fakülte girişine, okul öncesi eğitimin önemini vurgulamak ve farkındalık yaratmak için “Erken Çocukluk Eğitiminin Öncüleri” panosu asıldı. 

 

Continue Reading
Yorum için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.