Connect with us

Büyükşehir

SEÇİME AZ KALA BAKALIM NE OLA

Yayın

tarih

AK Parti kongresi..
2023 kadrosunu kurmak için yoğun çalışmalar devam ederken sayın Erdoğan kesin kongre takvimi belirtecek..

970 ilçenin kongreleri yapılacak.Türkiye genelindeki kongrelerinin tamamlanmasının ardından başlayacak il kongrelerinde partinin 81 il başkanı ve yönetim kurulu üyeleri seçilecek. Eş zamanlı olarak il kadın ve gençlik kolları kongreleri de yapılacak….

Parti teşkilatları yeni dönemin ruhuna uygun olacak ..Adaylar hakkında bilgi görüş almak için bakanlar, milletvekilleri, il koordinatörleri yanı sıra önceki dönemlerde siyaset yapan milletvekilleri ile belediye başkanları, kuruluştan bu yana görev yapan il ve ilçe başkanları ile kanaat önderlerinin de fikirleri de tek tek dinlenecek.

81 il başkanı başta olmak üzere teşkilatın her kademesindeki isimler tek tek gözden geçirilecek. Devlet kurumlarıyla iş ilişkisi bulunan belediyelerden iş alma eğilimi olan siyaseti kendi menfaatleri doğrultusunda kullanacak olan ehliyetsiz liyakatsiz kişiler aday olmayacak. Müsaade de edilmeyecek….

GENÇLERE FIRSAT TANINACAK…

18-25 Yaş Gençlerin yönetim de görev alması sağlanacak. ..

Peki Ne zaman bu tarih?
Eylül ayı ortasında büyük kongre olmadan Mart Nisan ayı olma ihtimali yüksek.

İlimiz Denizli de durum ne peki?

Kulislerde bilgi kirliliği, dedikodu ve farklı algılar olsa da..

2023 yılına taşıyacak teşkilatın,  Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere 19 ilçe belediyeleri ile uyumlu olması elbette bu süreçte çok büyük önem arz etmektedir.

Geçmiş yıllara nazaran zor ve engebeli bir sürece giriyoruz.

Ülkemizin;  dünyada yaşanan bir takım  olaylara , doğa olayları ve son dönemlerde palazlanan FETÖ/PDY ve onun uzantılarının sosyal medya üzerinden çalışmaları başta olmak üzere  yedi düvele karşı savaş verdiğini dikkate alacak olursak AK Parti teşkilatının birbirine kenetlenerek bu süreci doğru okuyup atlatması gerekir..

İltisaklı, akraba olmayan il ve ilçe başkanlıkları için..

Ankara dan gönderilen kişilerin ya da kendisine görev biçen işgüzar insiyatif kullanan siyasi devlet yetkililerin değil

Vatan için Devlet-i ebed-müddet de görev alan kişilerin görüşleri önem arz etmektedir…

Saygılarımla

İl ve ilçe adayları Kimler?

Gelecek yazımızda buluşmak dileğiyle…