Connect with us

Manşetler

ŞEHİT ATEŞİ DENİZLİ’YE DÜŞTÜ

Yayın

tarih

Van-Hakkari yolu üzerinde devriye gezen ekiplere bölücü terör örgütü üyelerinin düzenlediği saldırıda yaralanan Uzman Çavuş Emrah Ceylan, şehit oldu.

Denizli’ye bir kez daha şehit ateşi düştü. Eşi ve babası il merkezinde Adalet Mahallesi 10016 Sokak’ta oturan Uzman Çavuş Emrah Ceylan, Pazartesi günü Van-Hakkari karayolunun emniyetini sağlamak maksadıyla mayın/eyp araması yapan devriyeye Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucunda yaralanan Uzman Jandarma IV. Kademeli Çavuş Emrah Ceylan, bu gece saat 01:35 sıralarında tedavi gördüğü Van 100.yıl Üniversitesi Hastanesi’nde şehit oldu.

Aslen Aydın’ın Karacasu ilçesi Esençay Mahallesi’nden olan Ceylan için yapılan resmi açıklamada şunlar ifade edildi: “Denizli ilinde ikamet eden eşi ve babasına 3 Temmuz 2017 tarihinde yaralandığı bilgisi verilmiş, yaralı askerin bulunduğu Van’a intikali sağlanmıştı. Ailesinin şu an şehidin yanında olduğu belirtildi. Şehit Ceyhan’ın Aydın’a bağlı Karacasu İlçesi Esençay Mahallesi köy mezarlığına ikindi namazını müteakip defnedileceği açıklandı. Şehit asker, Van’da düzenlenen uğurlama töreni sonrası Denizli-Çardak havaalanına sevk edilecek, buradaki karşılama törenini müteakip ikamet adresleri olan, Adalet Mahallesi 10016 sokak No:2/1 Merkezefendi/DENİZLİ adresine helallik alınması için gidilecek. Helallik alınmasının ardından karayolu ile Aydın İli Karacasu ilçesine intikali sağlanacak.

Ayrıca Şehit Emrah Ceylan’ın 11 yaşındaki oğlu Süleyman Ceylan’ın Amasya’da anneannesinin yanında bulunduğu, karayolu ile Denizli’ye doğru yola çıktığı belirtildi.