Connect with us

Genel

Denizli’de 70 ayrı suç işleyen suç örgütü çökertildi (VİDEOLU HABER)

Yayın

tarih

Sabahın ilk ışıklarında ayrı ayrı adreslere eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Özel Harekat Timlerinin de katıldığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda kapılar kırıldı. Her yer didik didik arandı.

Denizli genelinde 70 ayrı suça karıştıkları tespit edilen ve mayıs ayından beridir yakından takip edilen suç örgütü çökertildi. Örgüt üyelerinin ev,işyeri ve araçlarına eş zamanlı baskın yapıldı. Şafak operasyonuyla yapılan baskınlarda 28 adrese girildi. İl Merkezi, Honaz, Sarayköy ve Acıpayam ilçelerinde yapılan baskınlarda çok sayıda suç materyali ele geçirilirken, 19 kişi gözaltına alınırken 7’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer 12 kişi ise tutuklandı.

“Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yönetmek, Üye Olmak ve Örgüt Faaliyetleri Çerçevesinde Tefecilik, Nitelikli Yağma, Kasten Yaralama, Tehdit ve 6136 SKM” suçlarını işlemek suretiyle vatandaşları mağdur eden, çıkar amacıyla suç işleyen şüpheli şahısların ikamet, işyerleri ve araçlarında yapılan aramalarda; 6 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca,3 adet kurusıkı tabanca,4 adet ruhsatsız av tüfeği,555 adet 9 mm çapında fişek,144 adet 7,65 mm çapında fişek,3 adet muşta,1 adet satır ile suç delili niteliğinde bulunan çok sayıda çek, senet, doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Continue Reading
Yorum için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.