Connect with us

Büyükşehir

Tıp kökenli dekanı görevden alan rektör, yerine hangi meslek kökenli akademisyeni TIP FAKÜLTESİ DEKANI yaptı? Öğrenince şok olacaksınız….

Yayın

tarih

Tıp kökenli dekanı görevden alan rektör yerine hangi meslek mensubunu aldı? Öğrenince şok olacaksınız….

Eşinin iki kez Pamukkale Üniversitesi’ne atanmasıyla kamuoyunun tüm dikkatlerini üzerine çeken Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ, bu kez tıp fakültesinde yaptığı atamayla akademik camiada şaşkınlığa neden oldu. Bağ,  tıp kökenli bir öğretim üyesi olan Prof. Dr.  Semin Melahat Fenkçi’yi görevden aldırarak yerine veteriner fakültesi kökenli Prof. Dr. Osman Çiftçi’yi atattı.

Yeni atanan Profesör Dr. Osman Çifçi’nin Tıp Fakültesi Dekanı olarak, Fakültenin uluslararası akreditasyonunda sıkıntı yaşatması potansiyeline karşı öğrenciler arasında başlayan huzursuzluğun baş gösterdiği kaydedildi.

Yasal olarak sıkıntının bulunmadığı atamanın etik açıdan bazı akademik çevreleri rahatsız ettiği belirtildi.

Bu huzursuzluğun  YÖK ve CİMER şikayetlerine dönüştüğü gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Şikayet ve huzursuzluklara ilişkin Rektör Hüseyin Bağ’ın üniversite senato toplantısında konuya ilişkin Senatörlere söylediği iddia edilen konuşması, ” O baytarı oraya ben dekan yaptım. O baytarı karşı çıkanlara tedavileri için yardımcı olacak” Bu sözler gerçekten söylendi mi bilinmez ama akademik çevreler  onca tıp kökenli akademisyen varken niçin veteriner kökenli atamanın yapıldığını soruyor.  Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın niçin böyle atama yaptığı ise farklı iddiaları gündeme getiriyor.