Denizli’de 17 Eylül’de 68 yaşındaki yaşlı adamı kaçırıp döverek parasını alan 3 kişi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay Üçler Mahallesi’nde 17 Eylül’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 32 yaşındaki H.Ö. işçi emeklisi olduğu öğrenilen 68 yaşındaki Süleyman S.’nin parasını almak için arkadaşları ile birlikte plan yaptı. Bunun üzerine H.Ö., G.K. ve C.Ş., 17 Eylül gecesi harekete geçti. Genç kadın Süleyman S.’ye birlikte olmak istediğini söyledi ve evin önüne geldi. Yaşlı adam da aşağıya indi ama kadının arkadaşları tarafından zorla arabaya bindirildi.

Kaçırılan yaşlı adam, dağlık alanda tekme tokat dövüldü. Evin anahtarını da alan gaspçılar evde bulunan yaklaşık 3 bin lira, televizyon ve buzdolabını alarak kaçtı. Yaşlı adam ise ağır yaralı olarak evinin yakınlarına bırakıldı. Süleyman S. 10 gün hastanede tedavi gördükten sonra polis soruşturma başlattı. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler 3 kişiyi yakaladı. Mahkemeye çıkan zanlılar dün tutuklanarak cezaevinde gönderildi.